Pronájem nemovitosti od A až po Z

Na začátku musím nemovitost vidět a určit, jaká příprava před focením bude nezbytná – úklid nebo třeba i lehký homestaging. Následně mohu přijít s profesionálním fotografem. S majiteli podepíši objednávku realitních služeb, kde si vymezíme detaily obchodu a odměnu. V tuto chvíli už také máme jasno o ceně pronájmu.

Když mám v ruce fotografie a podepsanou Objednávku, mohu případ začít inzerovat. Inzerujeme na webových stránkách RE/MAX a inzertních serverech Reality mix, Sreality, České reality a Reality idnes. Vše pravidelně 2x týdně topuji a udržuji tak Vaši nemovitost stále v popředí. Pro zahraniční zájemce inzeruji i na serveru Expats. Dále dělám FB kampaně a nemovitosti prezentuji i na svých webových stránkách se kterými dále pracuji.

Na prohlídky neberu všechny, ale zájemce si prověřuji – už před prohlídkou je požádám o vyplnění formuláře, abych se o nich dozvěděla nejpodstatnější informace. Po té vážné zájemce z prohlídek prověřuji v 6 rejstřících – Centrální evidence exekucí ČR (CEE), Insolvenční rejstřík, Úřední deska soudních exekutorů, Hledané osoby Policií ČR, Centrální evidence exekucí SR, Register úpadcov na Slovensku.

Všechno vždy konzultuji s majiteli, vy víte, kdy jdu do bytu na prohlídky, nikdy tam nechodím bez vašeho vědomí. Když vyberu vhodného kandidáta, předložím vám všechny informace a vy si zvolíte, jestli je pro vás ten správný. Pak sepisujeme rezervační smlouvu, předem posílám i nájemní smlouvu vypracovanou našimi právníky.

Byt předáváme, máme o tom protokol se zapsanými stavy energií, když je třeba přepsat např. elektřinu na nájemníka, zařizuji i to. V průběhu roku se přijdu 2x do bytu podívat, jestli je užíván správně a je tam všechno v pořádku.

Tak toto je zhruba nástit všeho, co pro Vás při hledání nájemníka dělám. V praxi toho je pro mě mnohem více, ale to už je moje práce a spousty detailů.

Pronájem nemovitosti není úplně jednoduchý. Realitní makléř Vám ušetří čas, starosti i peníze, protože jeho prací je najít vhodného nájemníka v co nejkratší možné době. Pokud se rozhodnete pronajímat sami, držím všechny palce, ať potkáte spolehlivého nájemníka na co nejdelší dobu.

Komentáře