Proč je dobré mít svého realitního makléře?

Prodat, koupit nebo pronajmout nemovitost není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Špatně nastavená cena může znamenat, že majitel přijde o nemalé prostředky. Prodat nemovitost bez kvalitního marketingu je stále složitější a to už vůbec nemluvím o tom, jaké škody dokáže napáchat amatérsky připravená kupní smlouva. 

Když se lidé rozhodnou pustit se do prodeje nemovitosti sami, často mají nereálná očekávání. Pokud se v tomto světě člověk přímo nepohybuje, neví, jaké jsou ceny nemovitostí v daných lokalitách a kolik si za nemovitost říct. Samoprodejci obvykle v důsledku zpráv z médií o růstu cen nemovitostí a s vidinou vyššího zisku svou nemovitost přecení. Pak ale nabídka dlouho visí na realitních serverech a musí se s cenou dolů. Prodejce jde do konečného obchodu se zklamáním. Prodej Vaší nemovitosti je často velmi citlivá záležitost. Váš realitní makléř z Vás toto břímě sejme. A protože má přehled za kolik se v dané lokalitě nemovitost prodává, nastaví správně cenu a Vás provede celým obchodem bez zbytečných starostí.

Správně nastavená cena i vhodný marketing

Nejen že realitní makléř zná trh a dokáže poradit s cenou, ale má i nástroje, jak prodat nemovitost výhodněji. Používá nástroje jako je například homestaging, profesionální nafocení a špičkový marketing. Homestagig je naaranžování a odosobnění interiéru prodávané nemovitosti tak, aby přilákala více zájemců a byt či dům působil útulněji.
Realitní makléř také umí zajistit právní služby, které jsou jak k nákupu, tak k prodeji nemovitosti potřeba. Majitel nebo kupující se nemusí tedy bát, že by se něco pokazilo a například v důsledku utajeného věcného břemena z prodeje sešlo.

Dobře sepsaná smlouva je základ

Když lidé prodávají či kupují svou první nemovitost, netuší, co všechno je potřeba udělat. V ceně služeb realitního makléře je nejen advokátní úschova peněz, která je při transakci potřeba. Také se nemusíte bát o to, zda prodejní smlouva je správně zpracovaná a obsahuje všechny náležitosti. Často se totiž setkáváme s tím, že špatně sepsaný dokument samoprodejci dokáže napáchat spoustu škod. Proto se vyplatí svěřit se právníkovi, jehož služby jsou samozřejmě zahrnuty v odměně Vašeho makléře. 

V případě, že chcete bez starostí prodat svoji nemovitost za tu nejlepší cenu, budu ráda, když se na mě obrátíte.

Komentáře